Udělejte radost a věnujte DÁRKOVÝ POUKAZ do Divadla Kampa

dárkový poukazk dispozici jsou dvě varianty poukazů (na 3 vstupenky nebo na 6 vstupenek). Podrobnosti
s možností objednání
zde.

Divadlo Ujeto sbírá peníze na svůj nejnovější projekt! Pomozte i vy!

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Komedie dell´arte v podání divadla Ujeto! Na základě workshopu vedeného italskou herečkou Raffaellou Perrotta, žačkou slavného Daria Fo, vzniká divadelní představení, využívající specifický potenciál talentovaných a školených lidí s hendikepem. Přispějte přes HitHit a vyberte si skvělé odměny! Odkaz na kampaň ZDE

Jak to začalo

Divadlo UJETO je netradiční soubor, jehož základ tvoří herci s mentálním hendikepem. V žádném případě se však nejedná o sociálně, terapeuticky či volnočasově orientovaný projekt, ale o vážně míněný záměr provozovat, pokud možno v profesionálních podmínkách, divadlo využívající velmi specifický potenciál talentovaných a školených lidí s hendikepem. Doma jsme již sedm let v pražském divadle Kampa. 

Co je náš cíl?

Projekt je rozdělen do dvou fází. První fáze zahrnuje realizaci workshopu zaměřeného na formu starého italského divadla Komedie dell´arte, pod vedením italské herečky Raffaelly Perrotta, pro získání základních dovedností a povědomí o této formě. Ve druhé fázi chceme využít zkušeností z workshopu pro další zkoušení a experimentování, které by vedly k tvorbě divadelního představení ve stylu komedie dell´arte. Jako inspirační zdroj a možná kostra se jeví známá lidová scénka a píseň „Vědro má ve dně díru“, známé rovněž v italském prostředí jako „C´è un buco nel secchio“.

Kdo jsme?

Za dobu existence máme na svém kontě odehraných více jak pět desítek představení, zúčastnili jsme se několika mezinárodních festivalů, letos již po čtvrté uspořádáme letní týdenní divadelní dílnu v Cholticích a zkušenosti máme i s hraním v zahraničí (Záhřeb, Brusel).

 

Média