Divadlo NaHraně

Uskupení herců z Divadla NaHraně přináší na jeviště Divadla Kampa inscenace Hrabě 2.15: Bez dechu, Vanilková džungle, Paralelní vesmíry, Čtyřhra, Dokonalá pitomost. V minulosti to byly: Mesiáš, Slyšet hlasy, Lup, originální verze Romea a Julie, Největší příběh všech dob.

Nezávislý pražský soubor, který má rád nové divadelní texty a autory a který hledá čerstvé způsoby jejich jevištního ztvárnění v podobě hereckého divadla. Uměleckým vedoucím je režisér Šimon Dominik, šéf činohry Divadla F. X. Šaldy v Liberci a pravidelný spolupracovník řady českých i moravských profesionálních divadel. Dalšími členy jsou scénograf Karel Čapek a herci Pavel Kryl, Ondřej Novák a Martin Severýn. Spolupracovali jsme s výraznými režiséry i herci nejen své generace, například s Jaroslavou Šiktancovou, Janem Fričem, Marií Málkovou, Vladimírem Markem, Romanem Zachem, Tomášem Pavelkou nebo Lucií Polišenskou.

Zaměřujeme se především na současnou angloamerickou dramatiku, která tvoří páteř našeho repertoáru. Věnujeme se autorům, kteří zatím na českých jevištích úplně nezdomácněli, většinu textů z této oblasti jsme představili v české premiéře. Od roku 2009 jsme uvedli řadu regulérních inscenací i jednorázových projektů, pravidelně spolupracujeme se švédskou ambasádou, pro Knihovnu Václava Havla jsme připravili celý cyklus scénických čtení Havlových her.

 

Další informace

Zobrazeno 11876 krát Naposledy změněno pondělí, 16 říjen 2017 14:53