Nataša Burger

Slovinská herečka Nataša Burger u nás hraje ve svých autorských představeních Vlny a Ty dvě, které obědvají. V představení Na cestě má roli matky, její dcerou je pak Agáta Dušková.

Slovinská herečka Nataša Burger se narodila 20. ledna 1968 v Lublani. Studovala na Filozofické fakultě slovinštinu a francouzštinu. V roce 1990 přijela s dnes už bývalým mužem do Prahy. On studoval režii na FAMU, Nataša studovala nejdříve čtyři roky na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde byl jejím učitelem Jaroslav Dušek. Pak se dva roky věnovala na DAMU „autorskému divadlu“ na katedře herectví u profesora Vyskočila. Poté se vrátila zpět do Slovinska. Má syna Nikolaje a dceru Almu.

Hrála např. ve slovinských filmech VOLNOBĚH (V LERU, režie Janez Burger, 1999), který natočil její bývalý muž, SLADKÉ SNY (SLADKÉ SANJE, režie Sašo Podgorsek, 2001) nebo RUŠEVINE (2004, cena Vesna za nejlepší herecký výkon) režiséra Janeza Burgera.

Český divák se s ní seznámil díky jedné z hlavních rolí, které ztvárnila ve filmu Jana Hřebejka HOREM PÁDEM, který byl vyhlášen nejlepším českým filmem roku 2004 a vidělo jej přes půl milionu diváků. Objevuje se i na české divadelní scéně. S Jaroslavem Duškem hraje v MANŽELSKÉM VRAŽDĚNÍ v Divadle Na Jezerce. V klubu Lávka se objevila ve hře ČTYŘI POLOHY A JEDNA VESNA.

Rozhovor s Natašou zde.

Zobrazeno 9834 krát Naposledy změněno úterý, 19 červen 2012 12:08