Udělejte radost a věnujte DÁRKOVÝ POUKAZ do Divadla Kampa

dárkový poukazk dispozici jsou dvě varianty poukazů (na 3 vstupenky nebo na 6 vstupenek). Podrobnosti
s možností objednání
zde.

Záměr a historie

Jsme sice divadlo malé, ale svou nabídkou a obsahem nepřeberné.

Naším cílem je  rozvíjet  Divadlo Kampa jakožto důležitý kulturní bod na Malé Straně, který je unikátní, jak svým zaměřením na autorskou tvorbu, improvizaci, tvorbu mladých lidí a pro mladé lidi, tak svým umístěním a atmosférou. 

Na té nejvyšší úrovní je naším cílem propojovat. Propojovat skupiny, které se mohou zdát odlišné, slyšící s neslyšícími, mentálně hendikepované se nehendikepovanými, děti s dospělými, diváky s účinkujícími. Jsme jedineční pestrostí, a to nejen sociální, ale i myšlenkovou a názorovou.

Nízká kapacita a uspořádání sálu umožňuje navazovat úzký a bezprostřední vztah s divákem a vytvářet intimní a osobitou atmosféru, díky které se diváci (především u představení pro děti) často stávají součástí dění na jevišti. 

Naší vizí je vytvoření prostoru pro  divadelní tvorbu, která je nekomerční, nepodbízivá, poctivá a vyniká svojí laskavostí a duchovním přesahem.

Od ledna 2014 je divadlo provozováno o.p.s. Divadlo Kampa v čele s Ivetou Duškovou.

Divadlo Kampa bylo založeno roku 2010 občanským sdružením Paralela (Michaela Formanová, Klaudie Kovářová) a tímto uskupením provozováno do prosince 2013 (produkční Zuza Pipková a Petra Czabanová). 
Dokumentární film mapující dění v divadle v průběhu roku 2013 natočil Jan Řehák (ukázka a více info ZDE).

 

Divadlo Kampa:

  • budova: Divadlo Kampa sestává z divadelního sálu o kapacitě 55-80 diváků a útulného podkroví s kapacitou cca 20 lidí. Restaurace v přízemí není součástí našeho projektu.
  • historie budovy: Divadlo se nachází v areálu budov patřících České obci sokolské. Jako divadelní prostor fungovalo již v 19. století, v budově byly i vodní lázně.  V minulosti bylo provozováno několika různými subjekty a v čase měnilo své jméno (Malé Nosticovo divadlo, Divadlo Nablízko, Divadlo Čertovka). 

 

JAK SE ORIENTOVAT V NAŠEM BOHATÉM PROGRAMU?

DIVADLO

Program se odehrává v divadelním sále.

  • Improvizace : Lídrem improvizovaného divadla je bezpochyby Malá VizitaJaroslava Duška a Pjéra la Šéze (ve světelných stopách Viktora Zborníka). Dále zde účinkuje soubor IMPRO Samé vody s jejich pravidelnými totálními improvizacemi (zde hrají mj. děti Jaroslava a Ivety Duškových Agáta a Martin). 
  • Autorské divadlo -  (nejen)ženská témata : Po znovuotevření divadelní budovy veřejnosti v 90. letech 20.století se v ní odehrálo přes 80 repríz hry Monology Vagíny. To zřejmě duch místa ovlivnilo natolik, že zde spontánně "vítězí" představení věnovaná ženskému principu. Uvádíme hry souboru Cylindr: Na cestěBlaŽenka,VlnyTy dvě, které obědvajíTonka Śibenice.
  • Pohádky : Domácí soubor Cylindr má ve svém repertoáru 11 představení- hraných pohádek, při kterých se baví nejen děti, ale i jejich doprovod. Každý víkend se můžete vydat na krásnou procházku Malou Stranou zakončenou divadelním představením na Kampě. Již šest let Cylindr reprízuje Školu Malého stromu, v Divadle Kampa se odehrály tři premiéry, geniem loci Kampy je inspirována pohádka O vodníkovi z Čertovky. 
  • Besedy: Od počátku probíhá besední pořad Jaroslava Duška  Duše “K” a nárazově další podobně laděné večery.

  • Filmy: V roce 2014 se v Divadle Kampa zabydlel nový pořad Kino Kabaret. Každý poslední pátek v měsíci Vám představíme zajímavé filmové tvůrce a jejich tvorbu. Budou to režiséři hraných filmů, dokumentaristi i experimentátoři napříč generačním spektrem. Po promítání bude vždy prostor na debatu s tvůrcem.

KURZY V PODKROVÍ

Program se odehrává v podkrovním sále.

  • Programy zaměřené na to, abychom se lépe cítili ve svém těle a bylo nám lépe na duši.
  • Odehrávají se především (ale nejenom) v útulném podkroví, které žije tímto programem téměř každý den, od rána do večera.
  • Navštívit můžete hlasové dílny, cvičení různých druhů, semináře pro osobní rozvoj, čajovou školu, bubnovací kruhy, kurzy pro děti a další a další.

 

 

Naposledy změněno pondělí, 06 listopad 2017 19:04