Udělejte radost a věnujte DÁRKOVÝ POUKAZ do Divadla Kampa

dárkový poukazk dispozici jsou dvě varianty poukazů (na 3 vstupenky nebo na 6 vstupenek). Podrobnosti
s možností objednání
zde.

Qi Gong

Markéta Hrdá - od 9.1.2018 každé úterý 9:00-10:00 a 10:15-11:15 (1800 Kč/12 lekcí)

Čínské cvičení - cesta tělesného a duševního zdraví.

Ranní kurz - i pro začátečníky

Období: 9.1. - 27.3.2018
Den: úterý
Čas: 9:00 - 10:00
Místo: Divadlo Kampa, Nosticova 634/2a, Praha 1
Kurz je určen pro: pokročilé i začátečníky
Cena: 1800,- Kč
Pro přihlášení napište na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Programem tohoto 12ti dílného kurzu je výuka "Ledvinové formy".
Tato „Metoda k vyživení a posílení vitální energie ledvin“ patří do středního stupně stylu Daoyin Yangscheng Gong.

Nejvíce jsou ledviny a močový měchýř náchylné v zimě. Podle TČM jsou ledviny „Kořeny života“ a jsou zdrojem tělesného ohně. Řídí zrození, růst a vývoj, produkují dřeň a plní mozek a kosti. V teorii „Proměnných fází“ patří ledviny k vodě. Oslabení fáze vody se často vyznačuje nízkou sebedůvěrou a strachem. Slabá funkce ledvin může způsobovat nespavost, zhoršení paměti, nebo melancholii. Dlouhodobá únava, stavy strachu a chronická onemocnění oslabují Jing (vitální energii) a opotřebovávají Yuan-qi (předporodní chi). Slabé Jing zrychluje stárnutí a slabé Yuan-qi vede k onemocněním. Cvičení této formy napomáhá k silné vůli, posiluje a ukládá Jing a Yuan-qi.

Co potřebuji ke cvičení: pohodlné oblečení, pohodlnou obuv s tenkou podrážkou

 

Dopolední kurz - pro začátečníky

Období: 9.1. - 27.3.2018
Den: úterý
Čas: 10:15 - 11:15
Místo: Divadlo Kampa ,Nosticova 634/2a, Praha 1
Kliknout pro zobrazení mapy
Kurz je určen pro: i pro začátečníky
Cena: 1800,- Kč
Pro přihlášení napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Programem tohoto 12ti dílného kurzu je výuka „Metody k posílení srdečních funkcí a regulaci krevního oběhu“, která patří do středního stupně stylu Daoyin Yangscheng Gong. Tato forma podporuje srdeční funkce, cévní systém a zlepšuje cirkulaci krve. Srdce je často označováno za nejdůležitější orgán, protože musí pracovat ve dne i v noci. Srdce je v TČM nazýváno „Císařem vnitřních orgánů“ a jeho harmonie má pro životní systém člověka velký význam. Spolu s tenkým střevem tvoří funkční okruh patřící do elementu „Oheň. Je obzvláště vhodná pro ty, kteří jsou v pracovním a soukromém životě vystaveni stresu, neboť sbírá pozornost a zklidňuje ducha. Cvičení vede k veselé a uvolněné náladě, z které se mohou všednodenní výzvy lépe uchopit. Harmonickými a elegantními pohyby zaměřuje srdeční forma pozornost na klid, uvolněnost, odevzdanost až lhostejnost srdce; základ radosti, veselosti a vnitřního klidu.

Co potřebuji ke cvičení: pohodlné oblečení, pohodlnou obuv s tenkou podrážkou

Podrobné informace:

Markéta Hrdá

773 966 636 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.cviceniqigong.cz
 
Markéta Hrdá
 

Vystudovaná lektorka Qi Gong stylu Daoyin Yangscheng Gong podle prof. Zhanga Guange.

Vyučuje a předává Daoyin Yangscheng Gong, styl, který vytvořil profesor Zhang Guangde z Pekingské sportovní univerzity. Jeho systém spojuje tradiční principy s poznatky moderní sportovní medicíny, je pověstný mimořádným účinkem.

Cvičení Qigong začala praktikovat, když po letech vrcholové sportovní činnosti hledala cestu, jak se vrátit k vlastní síle, rovnováze, tělesnému a duševnímu zdraví. Poté jej studovala nejdříve v Německu a potom na Sportovní univerzitě v Pekingu přímo u prof. Zhanga.

 

Naposledy změněno pondělí, 04 prosinec 2017 14:42