Udělejte radost a věnujte DÁRKOVÝ POUKAZ do Divadla Kampa

dárkový poukazk dispozici jsou dvě varianty poukazů (na 3 vstupenky nebo na 6 vstupenek). Podrobnosti
s možností objednání
zde.

Večerní Škola Hrou (herecké kurzy)

Hana Smrčková - úterky od října 18:45-21:00 (400 Kč/lekce 3 hodiny)

Herecké kurzy pro VŠECHNY, aneb: Večerní Škola Hrou (VŠH).

Večerní škola hrou je určena všem, kteří dosud neměli možnost, či čas na svoje koníčky spojené s hrou a vlastním vystupováním před ostatními. Naše koncepce je založena na základech tvořivosti, objevování vlastních zdrojů a možností jak být sám sebou a nestydět se za to.  Může být určena i těm, kteří chtějí lépe poznat a zvládat svůj ostych, trému, zábrany z prostoru, vystupování před ostatními, stejně jako pro ty, kteří se chtějí formou improvizace a hry dotknout základů herectví, dialogů, monologů, či autorských prezentací.

Heslem naší spolupráce je „uvolnění“. Nejde nám o to z vás udělat herce, ale přijít na způsob, jak se cítit sám se sebou hezky a přirozeně. Přejeme si, abyste pochopili, že největší poklad nosí te uvnitř sebe a uměli s ním pracovat dle povahy vašich možností. Zajímá nás každý člověk bez ohledu na jeho dosavadní zkušenosti, či talent. Základním kamenem pro společně ztrávené chvíle je důvěra a chuť objevovat. My za sebe můženme slíbit chuť být s vámi, zvědavost, laskavý a partnerský přístup, zkrátka….dobrá atmosféra garantovaná ;).

 

Čas: úterý 18:45 – 21:00 

Cena: 400,- Kč (3 vyučovací hodiny)

 

Web: http://vecerni-skola-hrou.webnode.cz/kurzy/

 

V případě dalších dotazů kontaktujte lektora na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na čísle 607 678 563

 

Pedagog:

Hana Smrčková, dlouholetá členka Divadla Na Zábradlí, učila herectví a tvořivou dramatiku na Konzervatoři, DAMU, Soukromé herecké škole.

 

Ohlasy:

Škola Hanky Smrčkové byla úplně zásadní pro můj osobní a pracovní život. Objevila jsem své možnosti, nadání, zažila jsem radost ze sebe. Slova na takový zážitek nestačí.  

Magdalena Vokáčová (patří mezi vyhledávané a uznávané kouče, vede výcviky koučů a je autorkou sebekoučovacích karet)

 

Nikdy jsem neměl herecké ambice, a obávám se ani vlohy. Ale jakožto student režie jsem přece jenom potřeboval nabrat určitou základní zkušenost. Bezpochyby nejdůležitějším zážitkem v tom směru byly hodiny improvizace s Hanou Smrčkovou. Nevím, jak to dělala, ale pod jejím vedením jsem zažíval chvíle zvláštní svobody. Mé jednání se osvobodilo od běžné sebekontroly, spontánně jsem reagoval na chování partnerů v prostoru a alespoň na krátké okamžiky jsem opustil své celoživotní stereotypy v pohybech a gestech.  

Jiří Adámek (režisér)

 

Semináře s paní Smrčkovou byly pro mě vždy velmi užitečné především: z pohledu profesního v poznávání umění improvizované tvořivé hry pro kolegy - diváky, skrze spontánní, přirozený, nepřipravený, autentický projev a zakoušení radosti z tvůrčího, svobodného až osvobozujícího procesu, ale také z pohledu osobního, kdy jsme mohli až objevovat své vlastní schopnosti, předpoklady i omezení a zkoušet přes ně nebo skrze ně pronikat a tím je zdolávat a že to byla někdy pěkná dřina vedle lehkosti bytí v úžasné překvapivé hře s pohybem a často nevyzpytatelnou a také neopakovatelnou akcí. Stálo to za to. Děkuji.

Jan Karaffa (pedagog na katedře výchovné dramatiky na JAMU)

 

Dodnes si pamatuju pocit strachu, se kterým jsem otevírala dveře na svoji první hodinu herectví (nebyla to moje volba, ale jeden z mnoha povinných předmětů)...

H. Smrčková: „Tak co od těchto hodin vlastně očekáváte?“

Já:  „Hlavně žádné scénky.“

H. Smrčková: upřímný smích (kdo ji zná, moc dobře ví J

A nestalo se. Opravdu to nebyly scénky, ale hodiny plné přirozenosti, hraní si, zkoušení si,  improvizace, svobody, práce, vnímání ostatních, překvapení, energie... a přesto z toho všeho vznikala představení. Ale pro nás byla nejcennější ta cesta. Ono se řekne „Buď sám sebou“, ale najít sám sebe byla pěkná fuška.

Nejde to popsat, musí se to zažít. Nikdy jsem nevěřila, že já ryzí introvert, povedu jednoho dne tým a budu si užívat pozornosti...

Dáša Dvořáková (vedení finančního týmu v mezinárodní organizaci)

 

Podrobné informace:

Hana Smrčková [profil]

 

 

Naposledy změněno pondělí, 28 srpen 2017 19:30