Udělejte radost a věnujte DÁRKOVÝ POUKAZ do Divadla Kampa

dárkový poukazk dispozici jsou dvě varianty poukazů (na 3 vstupenky nebo na 6 vstupenek). Podrobnosti
s možností objednání
zde.

Program - Poetika živého světa

12. 3. 2013 9:00 - 20:00

Třetí pořad v rámci cyklu Nová kultura přináší ojedinělé mezinárodní sympózium s názvem

Poetika živého světa

aneb cesty ke společnosti podporující život.

Mezinárodní sympózium (Berlín, Hannover, Mnichov, Praha).

Pořádá PILGRIM o.s. ve spolupráci s thinkOYA.

"Jsme lidmi jen v kontaktu a družnosti s tím,

co je ne-lidské."

David ABRAM

 

Vstupenky zakoupíte na místě, volná kapacita cca 20 míst.

V souvislosti s německým a paralelním českým vydáním knihy amerického filosofa Davida Abrama Kouzlo smyslů - vnímání a jazyk ve více než lidském světě (DharmaGaia), jednoho z klíčových děl současné ekologické filosofie a etiky, se v německém kulturně kreativním časopise OYA zrodil nápad uspořádat mezinárodní sympózium. Jeho cílem je prozkoumat, jak by tvůrčí podněty ekologie vnímání a poetiky živého světa, které přinesl David Abram a s ním další myslitelé a umělci, mohly přispět k rozvoji paradigmatu nové společnosti vzájemného prospěchu, podporující život.

David Abram tvrdí, že teprve prostřednictvím svého napojení na "více než lidský svět" přírody se skutečně stáváme lidmi, že žijeme uvnitř živé, oduševnělé země, v níž lidská tvořivost není ničím ojedinělým. Díky tomu se perspektiva, která zemi nahlíží pouze jako technologicky ovladatelný objekt či zásobárnu surovin, převrací a mění v otázku: Jak je možné rozvinout společnost, která do svého středu staví prospěch a bohatství nejenom lidí, ale života jako celku? A co to může znamenat pro naši etiku, hospodářství, pro naše právo? Co jsou to "společné statky"?

V rámci sympózia se pokusíme vytvořit interaktivní prostor pro tvůrčí setkání všech zúčastněných nad těmito a dalšími podobnými otázkami. Myšlenkové podněty do této společné rozpravy vnesou především její hlavní protagonisté:

Filosof David Abram, německý filosof Andreas Weber, protagonistky umění sociální plastiky Hildegarda Kurt Shelley Sacks, propagátor biomedicíny Marco Bischof a z české strany filosof vědy Ivan M. Havel a filosof fenomenolog Miroslav PetříčekDialogy bude moderovat publicista Johannes Heimrath (OYA). Součástí sympózia budou rovněž prožitkové workshopy a vystoupení hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala.

Sympózium je simultánně tlumočeno do češtiny.

Blog sympózia Poetika živého světa. / Facebooková stránka

O sympoziu: Berlín, Hannover, Mnichov, Praha.

Více o Davidu Abramovi.

Kniha Davida Abrama.

 

 

Organizace sympózia a informace o programu:

Jiří Zemánek, kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 777 117 466

Tomáš Hrůza: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 775 052 607

 

AKCE JIŽ PROBĚHLA