Záměr a historie

Jsme sice divadlo malé, ale svou nabídkou a obsahem nepřeberné.

Naším cílem je  rozvíjet  Divadlo Kampa jakožto důležitý kulturní bod na Malé Straně, který je unikátní, jak svým zaměřením na autorskou tvorbu, improvizaci, tvorbu mladých lidí a pro mladé lidi, tak svým umístěním a atmosférou. 

Na té nejvyšší úrovní je naším cílem propojovat. Propojovat skupiny, které se mohou zdát odlišné, slyšící s neslyšícími, mentálně hendikepované se nehendikepovanými, děti s dospělými, diváky s účinkujícími. Jsme jedineční pestrostí, a to nejen sociální, ale i myšlenkovou a názorovou.

Nízká kapacita a uspořádání sálu umožňuje navazovat úzký a bezprostřední vztah s divákem a vytvářet intimní a osobitou atmosféru, díky které se diváci (především u představení pro děti) často stávají součástí dění na jevišti. 

Naší vizí je vytvoření prostoru pro  divadelní tvorbu, která je nekomerční, nepodbízivá, poctivá a vyniká svojí laskavostí a duchovním přesahem.

Od ledna 2014 je divadlo provozováno o.p.s. Divadlo Kampa v čele s Ivetou Duškovou.

Divadlo Kampa bylo založeno roku 2010 občanským sdružením Paralela (Michaela Formanová, Klaudie Kovářová) a tímto uskupením provozováno do prosince 2013 (produkční Zuza Pipková a Petra Czabanová). 

Dokumentární film mapující dění v divadle v průběhu roku 2013 natočil Jan Řehák (ukázka a více info ZDE).

Divadlo Kampa:

  • budova: Divadlo Kampa sestává z divadelního sálu o kapacitě 55-80 diváků a útulného podkroví s kapacitou cca 20 lidí. Restaurace v přízemí není součástí našeho projektu.
  • historie budovy: Divadlo se nachází v areálu budov patřících České obci sokolské. Jako divadelní prostor fungovalo již v 19. století, v budově byly i vodní lázně.  V minulosti bylo provozováno několika různými subjekty a v čase měnilo své jméno (Malé Nosticovo divadlo, Divadlo Nablízko, Divadlo Čertovka). 

JAK SE ORIENTOVAT V NAŠEM BOHATÉM PROGRAMU?

DIVADLO

Program se odehrává v divadelním sále.

  • Improvizace : Lídrem improvizovaného divadla je bezpochyby Malá VizitaJaroslava Duška a Pjéra la Šéze (ve světelných stopách Viktora Zborníka). Dále zde účinkuje soubor IMPRO Samé vody s jejich pravidelnými totálními improvizacemi (zde hrají mj. děti Jaroslava a Ivety Duškových Agáta a Martin). 
  • Autorské divadlo -  (nejen)ženská témata : Po znovuotevření divadelní budovy veřejnosti v 90. letech 20.století se v ní odehrálo přes 80 repríz hry Monology Vagíny. To zřejmě duch místa ovlivnilo natolik, že zde spontánně "vítězí" představení věnovaná ženskému principu. Uvádíme hry souboru Cylindr: BlaŽenka,VlnyTy dvě, které obědvajíTonka ŚibeniceAnna KareninaEdith Piaf.
  • Pohádky : Domácí soubor Cylindr má ve svém repertoáru 11 představení- hraných pohádek, při kterých se baví nejen děti, ale i jejich doprovod. Každý víkend se můžete vydat na krásnou procházku Malou Stranou zakončenou divadelním představením na Kampě. Již šest let Cylindr reprízuje Školu Malého stromu, geniem loci Kampy je inspirována pohádka O vodníkovi z Čertovky
  • Besedy: Od počátku probíhá besední pořad Jaroslava Duška  Duše “K” a nárazově další podobně laděné večery.

KURZY V PODKROVÍ

Program se odehrává v podkrovním sále.

  • Programy zaměřené na to, abychom se lépe cítili ve svém těle a bylo nám lépe na duši.
  • Odehrávají se především (ale nejenom) v útulném podkroví, které žije tímto programem téměř každý den, od rána do večera.
  • Navštívit můžete hlasové dílny, cvičení různých druhů, semináře pro osobní rozvoj, čajovou školu, bubnovací kruhy, kurzy pro děti a další a další.

Divadlo Cylindr

Domácí soubor Cylindr je uskupení umělců kolem Ivety Duškové. Zabývají se autorským divadlem pro dospělé a pohádkami pro děti.

vstupenky

Vstupenky rezervujte ONLINE u detailu vybrané akce v programu.

   

Otevírací doba pokladny:
Pondělí - Čtvrtek    14:30 - 18:30
a vždy hodinu před každým představením, 
kdy probíhá prodej lístků jen na aktuální představení.

   

informace o vstupenkách

kontakt

Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1 - Malá strana,
Kde nás najdete?

   

Fakturační adresa: 
Divadlo Kampa o.p.s.
Újezd 450/40, 118 00 Praha - Malá Strana, IČO: 26559625

    
info@divadlokampa.cz
+420 776 44 77 44 
(volejte POUZE v otevírací době pokladny)